Głównym ośrodkiem i siedzibą Związku Buddyjskiego Bencien Karma Kamtsang jest Centrum Bencien Karma Kamtsang w Grabniku.

Odbywają się tu regularnie seminaria poświęcone praktykom medytacyjnym i studiowaniu nauk prowadzone przez polskich oraz tybetańskich lamów. Centrum, leżące około 40 km na zachód od Warszawy, jest miejscem spokojnym, oddalonym od siedlisk ludzkich, ale z bardzo dobrym dojazdem. Obecność polskiego Lamy Rinczena oraz innych lamów mieszkających na stałe lub odwiedzających Centrum, daje możliwość konsultacji i otrzymania przekazów oraz wyjaśnień do praktyki. Na miejscu można też skorzystać z ośrodkowej biblioteczki, zaś sklep buddyjski Szenpen oferuje duży wybór materiałów pomocnych w praktyce.

Od lat istnieje możliwość odbywania tu buddyjskich odosobnień medytacyjnych, po uzgodnieniu z Lamą Rinczenem i zarezerwowaniu terminu w biurze. Od 2009 roku działa też ośrodek tradycyjnych trzyletnich odosobnień „Benchen Drubde Osal Ling w Polsce”, w którym kształcą się polscy i zagraniczni lamowie.

W 2010 roku, współfinansowany przez Fundusze Strukturalne Unii Europejskiej, powstał budynek Centrum Kultury Buddyjskiej. Obecnie w budowie jest także świątynia, stupa z relikwiami Kjabdzie Tengi Rinpoczego oraz kuchnia wraz z jadalnią.

Biuro Centrum i sklep czynne są od wtorku do niedzieli w godz. 10-13 i 14-17. W poniedziałki nieczynne.

KONTAKT
Centrum Buddyjskie Bencien Karma Kamtsang
Jaktorów 96-313
Grabnik 4
telefony: +48 663 136 204 lub 22 211 37 51
fax 0-22 211 37 52 (czynny całą dobę)
e-mail: biuro@buddyzm.eu, bencien@gmail.com
strona www: https://www.benchen.org.pl