6 października odbyła się audiencja Garchena Rinpocze u XIV Dalajlamy Tenzina Gjaco w Dharamsali w Indiach. Na prośbą Rinpocze, Jego Świątobliwość udzielił ślubów bodhisattwy sześciu tysiącom uczniów, którzy zgromadzili się, aby otrzymać inicjację Białej Tary – poinformował tajwański Garchen Dharma Institute.

Po raz pierwszy Garchen Rinpocze spotkał się z Jego Świętobliwością Dalajlamą w 1993 roku, podczas swojej pierwszej podróży z Tybetu do Indii. Teraz, po 24 latach spotkali się po raz drugi. Na początku audiencji Garchen Rinpocze z najwyższym szacunkiem ofiarował Dalajlamie swoje ciało, mowę i umysł, jako mandalę dla Jego Świątobliwości i podkreślił, że to właśnie Dalajlama zachęcił go do rozpowszechniania nauk Buddy. Następnie Jego Świątobliwość podarował Rinpocze posąg Buddy Siakjamuniego.

Garchen Rinpocze dał Dalajlamie małą broszurę „Trzydzieści Siedem Praktyk Bodhisattwy” z ilustracjami i bransoletą wyzwolenia-poprzez-widzenie z mantrą Białej Tary skierowaną do Jego Świątobliwości. – Ofiarowuję tę bransoletę wyzwolenia-poprzez-widzenie modląc się o twoje długie życie. Tara ocaliła moje życie osiem razy – powiedział Garchen Rinpocze. Kiedy Dalajlama to usłyszał, podarował Rinpocze piękną statuetkę Białej Tary.

Obecni przy spotkaniu przyznają, że oddanie Garchena Rinpocze dla Jego Świątobliwości jest niezwykle poruszające.

Garczen Rinpocze i Dalajlama