W dniach 28-29 października tego roku, w Centrum Buddyjskim Bencien Karma Kamtsang w Grabniku odbędzie się kurs lepienia torm, który poprowadzi Lama Tenzin.

W wielu tantrach Budda nauczał, że ofiarowywanie torm jest istotnym elementem praktyki wadżrajany. Uważa się to za szczególnie czystą ofiarę, która prowadzi do szybkiego urzeczywistnienia siddhi, czyli specjalnych duchowych mocy. Tormy to ofiary lepione ze specjalnie przygotowanego ciasta. Mają one różne kształty, kolory oraz zwykle także bogato zdobione ornamenty z barwionego masła.

Istnieją tormy reprezentujące obecność Buddów i innych bóstw, a także tormy będące ofiarami dla nich. W każdej ze szkół buddyzmu tybetańskiego pielęgnowana jest tradycja wykonywania torm o określonych kształtach. Podczas kursu pod okiem Lamy będzie można ćwiczyć lepienie podstawowych torm z tradycji Karma Kamtsang. Spotkanie będzie więc miało charakter zajęć praktycznych.

REJESTRACJA

Termin rejestracji – do 22 października br. Rejestracja za pomocą formularza lub telefonicznie (663 136 204 lub 22 211 37 51 w godz. 10-13 i 14-17 od wtorku do niedzieli, w poniedziałki biuro nieczynne). Formularz prosimy wypełnić także dla osób towarzyszących, nie biorących udziału w seminarium.

Wszelkie zmiany w rejestracji prosimy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem. W przypadku wyżywienia konieczne jest dokonanie terminowej przedpłaty.

SUGEROWANA DAROWIZNA (bez wyżywienia)

jeden dzień seminarium – 50 zł
całość – 100 zł

dodatkowy nocleg poza seminariami – 15 zł dziennie
dzieci i osoby towarzyszące nie biorące udziału w sesjach – 15 zł dziennie

WYŻYWIENIE (tylko z terminową rejestracją i przedpłatą)

Posiłki są wyłącznie wegetariańskie.
Sugerowana darowizna: śniadanie 8 zł, obiad 10 zł, kolacja 8 zł (cały dzień 26 zł).

Prosimy przywieźć własne kubki do picia.

Przedpłata nie jest równoznaczna ze zgłoszeniem na seminarium. Prosimy pamiętać o dokonaniu rejestracji!

Osobom, które przyjadą bez zapowiedzi, nie gwarantujemy możliwości otrzymania posiłków.

UWAGA:
– Brak terminowej przedpłaty oznacza anulowanie zamówienia.
– Posiłki wydajemy wyłącznie w ustalonych godzinach.
– Prosimy dobrze przemyśleć zamówienie. Zwrot pieniędzy za zamówione i niewykorzystane posiłki jest możliwy tylko wtedy, gdy rezygnacja zostanie zgłoszona z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

Darowizn można dokonywać w biurze Centrum, przelewem na konto lub za pomocą karty płatniczej (zob. przekazanie darowizny).

WADEMEKUM UCZESTNIKA

Aby uniknąć nieporozumień i ułatwić pracę organizatorom, warto zapoznać się z „Wademekum uczestnika„, które mówi o tym, co przywieźć, gdzie przenocować, jak się zachować itd.

Więcej na temat wydarzenia tutaj.