W najbliższą niedzielę, 12 listopada Desi Rinpocze udzieli w Warszawie inicjacji Ekadżati. W planie jest też wspólna praktyka Ekadżati.

UWAGA – ZMIANA MIEJSCA! Miejsce: Ośrodek Karma Dechen Chöling, ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 49/U12, Warszawa 03-982, strona www: karmadechencholing.eu
Czas: 10:00-13:00 – inicjacja; 15:00-17:00 – praktyka.

Tłumaczenie z angielskiego na polski: Tobiasz.

Sugerowana opłata za inicjację: 100 zł.

Kontakt: portalbuddyjski@wp.pl

JE Desi Rinpocze jest 6. inkarnacją Desi Sangye Gyatso, który był regentem V Dalajlamy. Uznawany był On za najwybitniejszego uczonego ówczesnych czasów. Znany był z olbrzymiej wiedzy na temat nauk buddyjskich i świeckich oraz astrologii. Był także doskonałym autorem i nauczycielem. Współczesna wiedza medyczna i astrologia czerpie z jego dziedzictwa.

Współczesny Desi Rinpocze studiował na monastycznym uniwersytecie Drepung Loseling który jest uważany za odpowiednik starożytnego Uniwersytetu Nalanda w Indiach oraz ukończył studia tantryczne na Gyurme Tantric University. Obecnie JE Desi Rinpocze zajmuje się klasztorem szkoły gelug-pa w Dehradun (Indie) oraz w Singapurze. Pracował w prywatnym biurze Jego Świątobliwości Dalajlamy w Dharamshali a obecnie regularnie odwiedza J.Ś. Dalajlamę i na osobistą prośbę JŚ udziela nauk w Polsce.