22 lutego rozpocznie się wizyta w Polsce dwóch mniszek buddyjskich ze szkoły ningmapa, uczennic Khenpo Sodargye Rinpoche, Yuan Wang i Yuan Xun.

Będą one od 22 lutego do 2 marca 2018 r.  prowadziły wykłady oraz komentowały m.in. teksty HE Khenpo Jigme Phuntsoka Rinpoche oraz termę Miphama Rinpoche: Wang Du – Wielka Chmura Błogosławieństw – Modlitwa, która magnetyzuje wszystko, co się pojawia i wszystko, co istnieje.

Odbędzie się również kilka wykładów na uczelniach oraz wykładów publicznych, otwartych dla szerokiego grona.

Wizyta rozpocznie się 22 lutego o godz. 18.oo wykładem w Muzeum Azji i Pacyfiku ul. Solec 24 Warszawa – Elegance – Buddhist Methods for Living a Beautiful Life.

Szczegółowy program w innych miastach podamy wkrótce.

Osoby, które chciałyby wesprzeć organizacyjnie lub finansowo wizytę mniszek proszone są o kontakt mailowy lub telefoniczny z Fundacja Sam Dżub Ling . Mile widziane są darowizny.

O Ani Yuan Wang i Ani Yuan Xun

Jesienią 2006 roku Yuan Wang, bedąc jeszcze uczennicą gimnazjum zainteresowała się buddyzmem. Rok później przyjęła Schronienie w Trzech Klejnotach. Po roku nauki podstaw buddyzmu w Akademii prowadzonej przez Khenpo Sodargye Rinpoche, wyjechała do Stanów Zjednoczonych, aby studiować tam MBA (księgowość) na Uniwersytecie w Troy. W 2008 roku powróciła do Chin i została formalnie wyświęcona na mniszkę w jednej z najbardziej uznanych uczelni buddyjskich na świecie, którą kieruje obecnie Khenpo Sodargye Rinpoche. Znany jest ze swej olbrzymiej wiedzy, niezwykłej charyzmy i z tego, iż był uczniem słynnego nauczyciela i tertona Khenpo Jigme Phuntsoka Rinpoche ( www.khenposodargye.org ).

Yuan Xun natomiast, w 2007 roku rozpoczęła naukę na uniwersytecie w Oregonie w USA. Po ukończeniu programu American English Institute specjalizowała się w psychologii. W 2010 roku rozpoczęła studia buddyjskie i spędziła miesiąc w mieście Dziesięciu Tysięcy Buddów. Wiosną 2011 roku Yuan Xun wróciła do Chin i został formalnie w pełni wyświęconą mniszką w tej samej tybetańskiej Akademii Buddyjskiej.

Odtąd obie mniszki oprócz nauki u Khenpo Sodargye Rinpoche studiują u różnych wspaniałych nauczycieli naszych czasów. Pobierają nauki sutr, śastr i tantr. Szczegółowo studiują różne teksty buddyjskie, w tym Pięć Wielkich Traktatów. Teraz wracają do Europy z chęcią podzielenia się mądrością buddyjską ze wszystkimi i wprowadzenia większego pokoju na świat.